The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πήγαινε κάτω
sonia10
sonia10
Αριθμός μηνυμάτων : 406
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Βιβλια-Ταινιες-Σειρες Empty Βιβλια-Ταινιες-Σειρες

Κυρ Μάης 22, 2011 11:56 am
Σκεφτηκα (ναι καπου καπου το κανω και αυτο) για να εχουμε κατι να συζηταμε το καλοκαιρακι και να μην χαθουμε να γραφουμε εδω αν θελετε για βιβλια-ταινιες-σειρες που εχουμε διαβασει η δει προσφατα και αν ειναι και κατι που να αξιζει να το προτεινουμε και στους αλλους.
Τι λετε;
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Βιβλια-Ταινιες-Σειρες Empty Απ: Βιβλια-Ταινιες-Σειρες

Κυρ Μάης 22, 2011 4:05 pm
ΠΌΛΥ ΚΑΛΗ ΣΚΕΨΗ SONIA!
ΛΟΙΠΟΝ Η ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 3 ΣΕ ΕΝΑ 1 ΚΑΙ ΑΦΟΡΑ ΚΥΡΙΩΣ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ!

Pride And Prejudice
============================================================

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ Η ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒBC ΤΟ 1995, EINAI 6 ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ, AΠO TΙΣ ΠΙΟ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΣΕΙΡΕΣ ΤΟΥ ΒΒC EVER, ΕΚΑΝΕ STAR TON COLIN FIRTH! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


H ΠΙΟ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ 2005, ΜΕ ΦΟΒΕΡΟ CAST! ΤΟ ΡΟΛΟ ΤΗΣ MAMAΣ THΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΗΡΩΙΔΑΣ EXEI H ΒRΕΝDA BLETHYN...ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!! Laughing [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
============================================================

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΟΜΑΣΤΕ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ green ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΑΞΙΖΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ!
ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΠΟΧΗ ΠΟΛΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ, ΑΛΛΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ!!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Βιβλια-Ταινιες-Σειρες Empty Απ: Βιβλια-Ταινιες-Σειρες

Κυρ Μάης 22, 2011 9:38 pm
Εγώ όπως ξέρετε, τις τελευταίες μέρες βλέπω την «Αίθουσα του θρόνου»!!! Ας είναι καλά η HOLA!!! Cool
sonia10
sonia10
Αριθμός μηνυμάτων : 406
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Βιβλια-Ταινιες-Σειρες Empty Απ: Βιβλια-Ταινιες-Σειρες

Δευ Μάης 23, 2011 9:24 pm
θα προτινω δυο πολυ ωραια βιβλια!!!Βεβαια δεν ξερω τι ειδους βιβλια διαβαζετε αλλα επειδη εμενα μου αρεσουν πολυ αυτα που αναφερονται σε αλλες εποχες θα πω λοιπον οτι ειναι εξαιρετικο
α)Του Πολυρακη το << Μακρινοι Οριζοντες>> (ειναι εκδοσεις Ψυχογιος.)
Αναφερεται στην Ελλαδα απο το 1888 και μετα και πραγματικα το βρηκα καταπληκτικο και οχι μονο εξαιτιας της πλοκης του αλλα και γιατι αναφερεται και σε μια εποχη που εγω προσωπικα ηξερα τα τυπικα.
β)Της Πωλινας Σιμον τον <<Μπρουτζινο Καβαλαρη>> και αυτο εκδοσεις Ψυχογιος.Αν και πιστευω οτι αυτο μαλλον το εχετε διαβασει.Μου αρεσε και αυτο πολυ.




avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Βιβλια-Ταινιες-Σειρες Empty Απ: Βιβλια-Ταινιες-Σειρες

Τρι Μάης 24, 2011 11:50 am
θΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΒΙΒΛΙΟ ΓΙΑ ΡΟΜΑΝΤΙΚΕΣ ΨΥΧΕΣ ...
ΤΗΣ ΧΡΥΣΑ ΔΗΜΟΥΛΙΔΟΥ "ΤΑ ΔΑΚΡΥΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ..."
ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΙΑ ΙΕΡΟΔΟΥΛΗΣ ΣΤΑ ΕΝΔΟΞΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΤΟΥΜΠΑΣ....
ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΟ ΚΑΙ ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ!!!


ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΙΚΟΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΙ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΥΡΙΟΙ ΑDMIN ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΜΗ ΚΑΤΕΧΟΝΤΕΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΟΜΑΣΤΕ!!! Laughing Laughing
Master
Master
EuroPresident
EuroPresident
Αριθμός μηνυμάτων : 3324
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2011
Φύλο : Άντρας

Βιβλια-Ταινιες-Σειρες Empty Απ: Βιβλια-Ταινιες-Σειρες

Τρι Μάης 24, 2011 1:39 pm
Μια εκπληκτική σειρά που ειχε αφήσει Ιστορία στην Ελληνική Τηλεόραση είναι: Το Η Αγάπη Αργησε Μια Μέρα της Λίλης Ζωγράφου,εκπληκτικό μεθυστόρημα,εκπληκτική φωτογραφία,εκπληκτικές Ερμηνείες, (Καρυοφυλιά Καραμπέτη μοναδική και πολύ αγαπημένη μου).

Αξίζει να την δείτε...Ο Κουτσομύτης στις μεγάλες του δόξες!! Παιζόταν αυτη την περίοδο στο σινέ..αλλά υπάρχει και στο youtube όλα τα επεισόδια....
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Βιβλια-Ταινιες-Σειρες Empty Απ: Βιβλια-Ταινιες-Σειρες

Τρι Μάης 24, 2011 1:46 pm
Master έγραψε:Μια εκπληκτική σειρά που ειχε αφήσει Ιστορία στην Ελληνική Τηλεόραση είναι: Το Η Αγάπη Αργησε Μια Μέρα της Λίλης Ζωγράφου....
ΠΑΙΖΟΤΑΝ ΣΤΟ ΚΡΑΤΙΚΟ ΚΑΝΑΛΙ! ΟΤΑΝ Η ΕΤ ΘΕΛΕΙ ΜΠΟΡΕΙ!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Βιβλια-Ταινιες-Σειρες Empty Απ: Βιβλια-Ταινιες-Σειρες

Τρι Μάης 24, 2011 2:41 pm
HOLA έγραψε:
Master έγραψε:Μια εκπληκτική σειρά που ειχε αφήσει Ιστορία στην Ελληνική Τηλεόραση είναι: Το Η Αγάπη Αργησε Μια Μέρα της Λίλης Ζωγράφου....
ΠΑΙΖΟΤΑΝ ΣΤΟ ΚΡΑΤΙΚΟ ΚΑΝΑΛΙ! ΟΤΑΝ Η ΕΤ ΘΕΛΕΙ ΜΠΟΡΕΙ!


ΟΝΤΩΣ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΣΕΙΡΑ ΚΑΙ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΒΙΒΛΙΟ ΕΠΙΣΗΣ !!!!
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Βιβλια-Ταινιες-Σειρες Empty Απ: Βιβλια-Ταινιες-Σειρες

Πεμ Μάης 26, 2011 3:46 pm
Είδα το τελευταίο επεισόδιο της «Αίθουσας του θρόνου» προχθές!!! Πραγματικά είναι απο τις καλύτερες σειρές που έχω δει!!! cheers


Ευχαριστώ HOLA!!! flower
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Βιβλια-Ταινιες-Σειρες Empty Απ: Βιβλια-Ταινιες-Σειρες

Πεμ Μάης 26, 2011 4:15 pm
Mastiha έγραψε:Είδα το τελευταίο επεισόδιο της «Αίθουσας του θρόνου» προχθές!!! Πραγματικά είναι απο τις καλύτερες σειρές που έχω δει!!! cheers


Ευχαριστώ HOLA!!! flower
Χαίρομαι που σου άρεσε! Να δεις και το "η αγάπη άργησε μια μέρα!" Oπου στο υπόγειο των ηρωίδων, τη περίοδο της κατοχής κρύβεται ένας κούκλος Ιταλός!
green
avatar
Επισκέπτης
Επισκέπτης

Βιβλια-Ταινιες-Σειρες Empty Απ: Βιβλια-Ταινιες-Σειρες

Παρ Μάης 27, 2011 2:33 am
Θα το δω!!!
sonia10
sonia10
Αριθμός μηνυμάτων : 406
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Βιβλια-Ταινιες-Σειρες Empty Απ: Βιβλια-Ταινιες-Σειρες

Παρ Μάης 27, 2011 9:41 am
Mastiha έγραψε:Θα το δω!!!

οχι τωρα θα δεις προβα νυφικου!!!!!
sonia10
sonia10
Αριθμός μηνυμάτων : 406
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Βιβλια-Ταινιες-Σειρες Empty Απ: Βιβλια-Ταινιες-Σειρες

Παρ Μάης 27, 2011 9:43 am
HOLA έγραψε:
Mastiha έγραψε:Είδα το τελευταίο επεισόδιο της «Αίθουσας του θρόνου» προχθές!!! Πραγματικά είναι απο τις καλύτερες σειρές που έχω δει!!! cheers


Ευχαριστώ HOLA!!! flower
Χαίρομαι που σου άρεσε! Να δεις και το "η αγάπη άργησε μια μέρα!" Oπου στο υπόγειο των ηρωίδων, τη περίοδο της κατοχής κρύβεται ένας κούκλος Ιταλός!
green


αυτη την σειρα να την δεις λιγο αργοτερα γιατι αν εισαι λιγο στεναχωρημενη με αυτη θα παρεις χαπια.
κατα τα αλλα ειναι εκπληκτικη σειρα.
sonia10
sonia10
Αριθμός μηνυμάτων : 406
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Βιβλια-Ταινιες-Σειρες Empty Απ: Βιβλια-Ταινιες-Σειρες

Παρ Μάης 27, 2011 9:52 am
Master έγραψε:Μια εκπληκτική σειρά που ειχε αφήσει Ιστορία στην Ελληνική Τηλεόραση είναι: Το Η Αγάπη Αργησε Μια Μέρα της Λίλης Ζωγράφου,εκπληκτικό μεθυστόρημα,εκπληκτική φωτογραφία,εκπληκτικές Ερμηνείες, (Καρυοφυλιά Καραμπέτη μοναδική και πολύ αγαπημένη μου).

Αξίζει να την δείτε...Ο Κουτσομύτης στις μεγάλες του δόξες!! Παιζόταν αυτη την περίοδο στο σινέ..αλλά υπάρχει και στο youtube όλα τα επεισόδια....

Σε αυτο για τον Κουτσομυτη θα συμφωνησω για αυτη την σειρα.
Αυτο που δεν καταλαβα ηταν πως καταφερε να καταστρεψει τα <<Ματωμενα χωματα>> ενα εξαιρετικο βιβλιο το εκανε να μην βλεπετε!!!!
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Βιβλια-Ταινιες-Σειρες Empty Απ: Βιβλια-Ταινιες-Σειρες

Παρ Μάης 27, 2011 12:16 pm
sonia10 έγραψε:
Σε αυτο για τον Κουτσομυτη θα συμφωνησω για αυτη την σειρα.
Αυτο που δεν καταλαβα ηταν πως καταφερε να καταστρεψει τα <<Ματωμενα χωματα>> ενα εξαιρετικο βιβλιο το εκανε να μην βλεπετε!!!!
ΜΗ ΜΟΥ ΤΟ ΘΥΜIΖΕΙΣ!!!!!!! Evil or Very Mad
sonia10
sonia10
Αριθμός μηνυμάτων : 406
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Βιβλια-Ταινιες-Σειρες Empty Απ: Βιβλια-Ταινιες-Σειρες

Παρ Μάης 27, 2011 3:05 pm
HOLA έγραψε:
sonia10 έγραψε:
Σε αυτο για τον Κουτσομυτη θα συμφωνησω για αυτη την σειρα.
Αυτο που δεν καταλαβα ηταν πως καταφερε να καταστρεψει τα <<Ματωμενα χωματα>> ενα εξαιρετικο βιβλιο το εκανε να μην βλεπετε!!!!
ΜΗ ΜΟΥ ΤΟ ΘΥΜIΖΕΙΣ!!!!!!! Evil or Very Mad

και να σκεφτεις οτι τον ειχα δει σε μια συνεντευξη που ελεγε οτι ηθελε εδω και χρονια να κανει αυτη τη μεταφορα στην ΤV και εψαχνε για τα μερη κτλ.δηλ αν δεν το ηθελε πολυ τι θα εφτιαχνε;!!!!
HOLA
HOLA
EuroStar
EuroStar
Αριθμός μηνυμάτων : 4492
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό ΧιούμορΜαρούσκα!!! Το evian!

Βιβλια-Ταινιες-Σειρες Empty Απ: Βιβλια-Ταινιες-Σειρες

Παρ Μάης 27, 2011 5:18 pm
sonia10 έγραψε:
και να σκεφτεις οτι τον ειχα δει σε μια συνεντευξη που ελεγε οτι ηθελε εδω και χρονια να κανει αυτη τη μεταφορα στην ΤV και εψαχνε για τα μερη κτλ.δηλ αν δεν το ηθελε πολυ τι θα εφτιαχνε;!!!!
ΜΗΝ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΤΣΟΥΚΑ!!!!!!
ΕΡΙΞΑ ΤΡΕΛΛΟ ΓΕΛΙΟ ΣΤΙΣ ''ΔΡΑΜΑΤΙΚΕΣ'' ΤΗΣ ΣΚΗΝΕΣ! Laughing
sonia10
sonia10
Αριθμός μηνυμάτων : 406
Ημερομηνία εγγραφής : 14/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Βιβλια-Ταινιες-Σειρες Empty Απ: Βιβλια-Ταινιες-Σειρες

Παρ Μάης 27, 2011 9:31 pm
HOLA έγραψε:
sonia10 έγραψε:
και να σκεφτεις οτι τον ειχα δει σε μια συνεντευξη που ελεγε οτι ηθελε εδω και χρονια να κανει αυτη τη μεταφορα στην ΤV και εψαχνε για τα μερη κτλ.δηλ αν δεν το ηθελε πολυ τι θα εφτιαχνε;!!!!
ΜΗΝ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΤΣΟΥΚΑ!!!!!!
ΕΡΙΞΑ ΤΡΕΛΛΟ ΓΕΛΙΟ ΣΤΙΣ ''ΔΡΑΜΑΤΙΚΕΣ'' ΤΗΣ ΣΚΗΝΕΣ! Laughing

θυμασαι την σκηνη στο ατελιε του φωτογραφου που πηγε τον πατερα του για να του βγαλει φωτογραφια;που τον εβαλε να κατσει....μα που αλλου σε πλαστικη καρεκλα που εχουμε τωρα για βεραντες cheers πολυ proactive αυτοι του 1918-20.
Για να μη σχολιασω την τελικη σκηνη στην προκυμαια της Σμυρνης που καθε αλλο σφαγη εβλεπες να γινεται!!!! green
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης