The Greek Forum of Eurovision Song Contest
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

+7
Chrisde
eurobirdo
jovla
NoirJo
Constantinos
impressedguy
Elfo_Del_Infierno
11 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
NoirJo
NoirJo
Αριθμός μηνυμάτων : 1268
Ημερομηνία εγγραφής : 04/05/2018
Φύλο : Άντρας Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορΔεν κρύβομαι μωρή, δεν καταζητούμαι.

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Κυρ Φεβ 11, 2024 3:33 am
H Angelina Mango θα εκπροσωπήσει την Ιταλία.


Βρήκα την αποψινή ερμηνεία της πολύ κατώτερη των προσδοκιών για να είμαι ειλικρινής.

Αρέσει στους χρήστες smart-attack και Constantinos

jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2201
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Κυρ Φεβ 11, 2024 6:30 am
Λυπάμαι. Καλό πάτο Ιταλία. Καλή 17η θέση. Εντάξει δε γίνεται και κάθε χρόνο να είναι τοπ 10.

Αρέσει στους χρήστες NoirJo, GunadaOgunkoya και impressedguy

Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Κυρ Φεβ 11, 2024 8:47 am
Αφού γλιτώσαμε τον ράπερ πάλι καλά. 
Συμπαθητικό κομμάτι. 
Ωστόσο δεν πιστεύω ότι θα πάει πολύ καλά. 
Άλλωστε από τότε που επέστρεψε η Ιταλία, 
 η καλύτερη θέση που είχε από γυναίκα είναι η 9η.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno και impressedguy

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5245
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Κυρ Φεβ 11, 2024 9:54 am
Μαμουντάκος 6ος, τι ατόπημα ήταν αυτό Ιταλία μου;

Τώρα για το νικητήριο, να το πω; θα το πω. 

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" - Σελίδα 2 Emena-mou-arese-%CE%B5%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%B1


Αρέσει στους χρήστες liakleo, smart-attack, Chrisde και eurobirdo

liakleo
liakleo
Αριθμός μηνυμάτων : 918
Ημερομηνία εγγραφής : 16/02/2011
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 52

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Κυρ Φεβ 11, 2024 10:30 am
Είμαι ευχαριστημένη απο τη νίκη της Angelina Mango. Ενα χαρούμενο, ανεβαστικό κομμάτι, ξεφεύγει απο τις τετριμμένες ιταλικές μπαλάντες. Λίγο παλιακό βέβαια αλλά η Angelina του δίνει στυλ και μια πιο σύγχρονη προσέγγιση. Φωνητικά καλύτερη η Annalisa αλλά το τραγούδι της δεν....
 Δεν ήθελα με τίποτα τον Geolier. Απορώ για το hype του.
Για μένα άξιζε και ο Mahmood φέτος όπως και ο Ghali. 
O Irama που τον είχα ξεχωρίσει αρχικά, δεν με έπεισε τελικά.

Τώρα, σκοπός είναι να πει το ναι στην Eurovision αλλιώς θα φορτωθούμε τον ράπερ.

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno, smart-attack, Chrisde και eurobirdo

Chrisde
Chrisde
Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2021
Φύλο : Άντρας

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Κυρ Φεβ 11, 2024 10:49 am
Ενταξει εγω δεν το εχω κρυψει, στηριζω φουλ. Αντζελινακι καλωσηρθες στο τοπ2 μου μεχρι στιγμης μαζι με Ουκρανια.

Να παρακαλεσω επισης την annalisa και τον ultimo τα επομενα χρονια να κατεβουν με τραγουδια ανταξια της δισκογραφιας τους για να τους δουμε επιτελους στη eurovision.

Αρέσει στους χρήστες liakleo, Elfo_Del_Infierno, smart-attack, Constantinos και eurobirdo

eurobirdo
eurobirdo
Αριθμός μηνυμάτων : 223
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2022
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 24
Τόπος : Ijbolistan
Χιούμορstream MIXTAPE

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Κυρ Φεβ 11, 2024 11:51 am
Και εγώ στηρίζω φουλ! Και είναι μια ωραία ανανέωση από την τυπική ιταλική συμμετοχή που συνέχεια βλέπουμε εκτός από Mahmood και Maneskin. 

Ο ράπερ είχε έντονη στήριξη από την πόλη του, τη Νάπολη. Οι Ναπολιτάνοι ανέβαζαν στόρις στο Instagram δείχνοντας ότι αγόρασαν πολλές SIM, μαγαζιά υπόσχονταν έκπτωση αν μπορούσε ο πελάτης να αποδείξει ότι ψήφισε κλπ. Γενικά το πάλεψαν πολύ για να βγει αυτός, ο οποίος κέρδισε και συντριπτικά το televote, αλλά βρήκε τον τοίχο της sala stampa. Οι Ιταλοί τώρα στα socials είναι διχασμένοι: από τη μια έχεις τους Ναπολιτάνους να σκούζουν για αδικία και από την άλλη έχεις την υπόλοιπη Ιταλία να ευγνωμονεί για τη sala stampa.  Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" - Σελίδα 2 2262866851 Είχε συμπαθητικό τραγούδι αλλά δεν είχε ιδιαίτερα καλές εμφανίσεις και ειδικά στη χθεσινή ήταν εμφανώς ξενερωμένος από το γιουχάρισμα στη βραδιά των διαρκευών.

Για την Annalisa θα συμφωνήσω, ας έγραφε καλύτερο τραγούδι και ας μη φορούσε 5 μέρες το ίδιο ρούχο.

Αρέσει στους χρήστες liakleo, Elfo_Del_Infierno, smart-attack, Constantinos και Chrisde

Elfo_Del_Infierno
Elfo_Del_Infierno
Αριθμός μηνυμάτων : 5245
Ημερομηνία εγγραφής : 30/12/2016
Φύλο : Άντρας Τόπος : Cornelia's pussy
ΧιούμορΔεν μπορεί να είμαι τόσο ανήθικη!

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Κυρ Φεβ 11, 2024 1:29 pm


Αρέσει στους χρήστες liakleo, smart-attack και Chrisde

lol3
lol3
Αριθμός μηνυμάτων : 859
Ημερομηνία εγγραφής : 30/04/2018
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 33
Τόπος : Χώρα του φωτός
Χιούμορ21 points to Sweden from t/v

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Κυρ Φεβ 11, 2024 3:01 pm
Εγω να πω την αληθεια πρωτη φορα διαφωνω ή απογητευομαι τοσο με επιλογη της Ιταλιας. Εμενα μου άρεσε το τραγουδι της Αναλισα Rolling Eyes και πιστευω θα πηγαινε καλα τον Μαιο και ας ηταν λιγο αχρωμη τωρα. Και για μαχμουντακο φυσικα δεν θα έλεγα οχι. Το νικητηριο πάλι προς το παρον δεν μου λεει πολλα, δεν μου δημιουργησε καν την επιθυμια να το ξανακουσω αλλά τουλαχιστον γλυτωσαμε τον ραπερ

Αρέσει στους χρήστες NoirJo, jovla, smart-attack, Constantinos και impressedguy

impressedguy
impressedguy
Αριθμός μηνυμάτων : 518
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2022
Φύλο : Άντρας ΧιούμορΓέα, γέα, φάιερ

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Πεμ Φεβ 15, 2024 1:31 pm
jovla έγραψε:Λυπάμαι. Καλό πάτο Ιταλία. Καλή 17η θέση. Εντάξει δε γίνεται και κάθε χρόνο να είναι τοπ 10.

Μπήκα να γράψω ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο πράγμα. Η αίσθηση μου είναι ότι η Ιταλία θα πάει άπατη.

Πολύ παλιό το κομμάτι που κέρδισε, απορώ πως βγήκε. Μου κάνει στο μεταξύ περισσότερο Ισπανία παρά Ιταλία.

Ήθελα Analisa, ακόμα και Mahmood που εντάξει αν κέρδιζε τρίτη φορά respect. 

Τον ράπερ δεν μπορώ ούτε να τον βλέπω, πόσο μάλλον να τον ακούω.
lef
lef
Αριθμός μηνυμάτων : 98
Ημερομηνία εγγραφής : 06/05/2021
Φύλο : Άντρας Χιούμορi can't make the music bop

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Πεμ Φεβ 15, 2024 5:41 pm
Επειδή έχει ένα πιο "έθνικ" και λάτιν στυλ είναι ντε καλά παλιό; Η παραγωγή του κομματιού είναι μια χαρά σύγχρονη και οι στίχοι επίσης εξαιρετικοί.
Επίσης το χάρισμα και η τσαχπινιά της κοπέλας, και το πως κουβαλάει το κομμάτι στη σκηνή μόνη της μου βγάζει βάιμπς Λένα οπότε θεωρώ δεδομένο το τοπ 10 προσωπικά. Θα δούμε βέβαια και το staging εκεί.

Αρέσει στους χρήστες smart-attack, Chrisde και eurobirdo

eurobirdo
eurobirdo
Αριθμός μηνυμάτων : 223
Ημερομηνία εγγραφής : 18/03/2022
Φύλο : Θηλυκό Ηλικία : 24
Τόπος : Ijbolistan
Χιούμορstream MIXTAPE

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Πεμ Φεβ 15, 2024 5:45 pm
Συμφωνώ με lef.

Επίσης, δεν είναι ανάγκη ΠΑΝΤΑ να θυμίζει Ιταλία το τραγούδι τους. Εμάς γιατί μας κακοφαίνεται άλλωστε όταν οι ξένοι φανς ζητάνε κάθε χρόνο ethnic bop? Και όπως απέδειξε η ιστορία (2021), το κοινό δεν τους τιμωρεί αν είναι καλο το τραγούδι.

Αρέσει στους χρήστες smart-attack και Chrisde

Chrisde
Chrisde
Αριθμός μηνυμάτων : 202
Ημερομηνία εγγραφής : 23/12/2021
Φύλο : Άντρας

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Πεμ Φεβ 15, 2024 5:57 pm
Επίσης, ίσως δεν είναι και τόσο άσχετο με την Ιταλία. Ρυθμικά είναι ξένο, αλλά προσωπικά βρίσκω ομοιότητες αρμονικά και μελωδικά με το παρακάτω π.χ.:

https://www.youtube.com/watch?v=U-xsosv6uM0&ab_channel=giordano102

Αρέσει στους χρήστες smart-attack και eurobirdo

jovla
jovla
Αριθμός μηνυμάτων : 2201
Ημερομηνία εγγραφής : 03/02/2019
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
ΧιούμορΤΑ ΤΑ ΤΑ

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Πεμ Φεβ 15, 2024 6:21 pm
eurobirdo έγραψε:Συμφωνώ με lef.

Επίσης, δεν είναι ανάγκη ΠΑΝΤΑ να θυμίζει Ιταλία το τραγούδι τους. Εμάς γιατί μας κακοφαίνεται άλλωστε όταν οι ξένοι φανς ζητάνε κάθε χρόνο ethnic bop? Και όπως απέδειξε η ιστορία (2021), το κοινό δεν τους τιμωρεί αν είναι καλο το τραγούδι.

Προσωπικά δεν με ενοχλεί η Ιταλία να στέλνει τραγούδια που δεν είναι ιταλικά (soldi, zitti e buoni). Αλλά με ενοχλεί να στέλνει η Ιταλία (και η κάθε Ιταλία) τραγούδια generic που θα μπορούσαν να τα στείλουν τίποτα Πολωνιες, Σερβιες, Ρουμανιες κτλ. 

Γενικά το θεωρώ φουλ τζενερικ κομμάτι που το έχω ακούσει άλλες 40 φορές από 40 διαφορετικές χώρες. ΒΑ-ΡΙΕ-ΜΑΙ.

Πάντως η τύπισσα έχει το ίδιο management team με Maneskin και Marco Mengoni, άρα δεν θα την αφήσουν έτσι μόνη της. Σίγουρα θα έχει ωραίο στειτζινγκ, άρα μπορεί και να τα πάει καλά (δηλαδή low top 10).

Αρέσει στους χρήστες Constantinos και GunadaOgunkoya

Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Σαβ Φεβ 24, 2024 10:39 am
Ανέβηκε και στο κανάλι της eurovision

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno και smart-attack

Masilnto
Masilnto
Forum Founder
Forum Founder
Αριθμός μηνυμάτων : 14001
Ημερομηνία εγγραφής : 10/01/2011
Χιούμορ"Fuck all these fucking siberfans"

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Σαβ Μαρ 16, 2024 8:51 am
Κάπως έτσι αναμένεται να είναι η 3λεπτη version

Αρέσει στον χρήστη smart-attack

Constantinos
Constantinos
Αριθμός μηνυμάτων : 253
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορБлін

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Πεμ Μαρ 28, 2024 3:01 pm
Βάζει πλώρη για πρώτη θέση στα στοιχήματα η Αντζελίνα

Αρέσει στους χρήστες Elfo_Del_Infierno και smart-attack

Constantinos
Constantinos
Αριθμός μηνυμάτων : 253
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2020
Φύλο : Άντρας Ηλικία : 23
Τόπος : Αθήνα
ΧιούμορБлін

Ιταλία 2024 -  Angelina Mango "La Noia" - Σελίδα 2 Empty Απ: Ιταλία 2024 - Angelina Mango "La Noia"

Κυρ Μαρ 31, 2024 8:04 pm
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης